Oto finaliści Ligi Europy i Ligi Konferencji. Bayer Leverkusen celuje w potrójną koronę. Pogromca Lecha Poznań gra o puchar

Jakub Maj
Jakub Maj
W czwartek zostały rozegrane dwa półfinały Ligi Europy i jeden Ligi Konferencji, dlatego poznaliśmy wszystkich finalistów europejskich pucharów. Bayer Leverkusen ma ogromny apetyt na potrójną koronę, zespół Matty'ego Casha zawiódł, a włoska Atalanta Bergamo zdominowała Olympique Marsylię.

Finał Ligi Europy: Atalanta Bergamo - Bayer Leverkusen

Bayer Leverkusen ma ogromny apetyt na potrójną koronę w obecnym sezonie. "Aptekarze" wygrali już Bundesligę, ale są także na dobrej drodze do triumfu w Lidze Europy i Pucharze Niemiec. W pierwszym meczu półfinałowym LE podopieczni Xabiego Alonso poradzili sobie z AS Romą, wygrywając 2:0. Większość kibiców spodziewała się, że rewanż na własnym stadionie będzie tylko formalnością. Pomimo ogromnej dominacji gospodarzy, na prowadzenie wyszedł włoski zespół, który wykorzystał rzut karny pod koniec pierwszej połowy. 25 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Roma dostała kolejny rzut karny, który pewnie wykorzystała! W 82. minucie Mancini miał ogromnego pecha i wpakował piłkę do własnej bramki po rzucie rożnym - "Aptekarze" złapali kontakt. Oczywiście Bayer grał do ostatnich minut, aby nie zanotować pierwszej porażki w tym sezonie. Stanisić poszedł prawą stroną i zdobył cudowną bramkę na wagę remisu.

W drugim półfinale Atalanta Bergamo zmierzyła się z Olympique Marsylią. Pierwsze starcie zakończyło się remisem 1:1, dlatego w rewanżu wszystko było możliwe. Włoskiemu zespołowi udało się przełamać defensywę Francuzów po dwóch kwadransach. Ademola Lookman uderzył sprzed pola karnego, a piłka po drodze do bramki uderzyła jeszcze w jednego rywala. Rykoszet całkowicie zaskoczył bramkarza. W drugiej części spotkania kolejny cios zadał Ruggeri, a w końcówce meczu trzecią bramkę dołożył Toure. Atalanta poradziła sobie z Marsylią i teraz może przygotowywać się do wielkiego finału.

Finał Ligi Konferencji: Olympiakos - Fiorentina

Pierwszego finalistę poznaliśmy już w środę. Fiorentina zremisowała z Club Brugge 1:1, ale w pierwszym meczu półfinałowym pokonała Belgów 3:2, dlatego to "Fiołki" zagrają o bardzo cenny puchar. Przypomnijmy, że włoska ekipa rok temu w ćwierćfinale tych samych rozgrywek trafiła na Lecha Poznań, który udało się pokonać po bardzo dramatycznym meczu. Potem ekipa z Florencji zagrała w finale, ale tam przegrała z West Hamem.

W drugim spotkaniu Olympiakos zmierzył się z Aston Villą, czyli drużyną Matty'ego Casha. Już pierwszy mecz zakończył się świetnym wynikiem dla Greków - 4:2. W rewanżu Olympiakos znowu mocniej przycisnął angielskiego rywala, gdyż po 10 minutach Ayoub El Kaabi otworzył wynik spotkania uderzeniem niemal do pustej bramki. Okazało się, że to nie był ostatni strzelecki akcent w tym rewanżowym spotkaniu. Kaabi w końcówce popisał się jeszcze jednym trafieniem.

Sezon 2023/24 powoli dobiega końca, dlatego to dobra pora, żeby ocenić transfery klubów Ekstraklasy. Nie wszyscy zawodnicy się sprawdzili; wielu z nich bardzo rozczarowało fanów. Jednym z najlepszych przykładów jest Patryk Klimala, który jeszcze nie strzelił żadnego gola dla Śląska Wrocław. Oto najgorsze transfery w Ekstraklasie w ostatnich dwóch okienkach.Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Największe wtopy transferowe klubów Ekstraklasy w obecnym se...